OBCHODY 37. ROCZNICY PACYFIKACJI W KWK „WUJEK”

DOSTOJNY JUBILEUSZ

data: czwartek, 31 grudzień 2015

Uroczysty charakter posiedzenia Prezydium ORL w dniu 30.12. 2015 r.  uzasadniony był specjalną okolicznością. Przed kilkoma dniami  dr Zygfryd Wawrzynek  obchodził okrągły jubileusz urodzin w świątecznym, rodzinnym gronie,  a w przedostatnim dniu  mijającego roku  do serdecznych życzeń dołączyła śląska rodzina lekarska. Podczas spotkania z członkami Prezydium ORL,  obecna była   też Rodzina dostojnego Jubilata , przedstawiciele Korpusu Dziekańskiego Wydziału Lekarskiego SUM  i Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Prezes ORL Jacek Kozakiewicz podkreślił, że dr Wawrzynek, pierwszy przewodniczący odrodzonego w 1989r. samorządu lekarskiego , powszechnie kojarzony jest z dobrem i najwyższymi wartościami , „czyli tym, do czego w ŚIL zmierzamy i dążymy, co ma dla nas szczególny wymiar, stanowi zobowiązanie i wyzwanie”. Wyraził też nadzieję, że „nadal będziemy mogli liczyć na ogromne doświadczenie, wsparcie, mądrość i życzliwość Jubilata”.
Dr Jerzy Dosiak, przewodniczący Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Lekarskiego wręczył dr Zygfrydowi Wawrzynkowi Medal im. Dr. Rostka, nie zabrakło też okolicznościowych upominków i barwnych wspomnień, wywołanych  m.in. prezentacją archiwalnych zdjęć z  minionych 26 lat bogatej historii  Śląskiej Izby Lekarskiej, w której tak wyraźnie  zapisał się Bohater uroczystości.