Pierwsze posiedzenie Komisji Stomatologicznej ORL w Katowicach w VIII kadencji - 18.05.2018 r.

BIAŁA SOBOTA W ZUS

data: poniedziałek, 14 maj 2018

W najbliższą sobotę (tj. 19 maja), w godz. 9.00 - 13.00, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza lekarzy

i lekarzy dentystów do udziału w indywidualnych konsultacjach z zakresu wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA). „Biała Sobota w ZUS dla lekarzy” to doskonała okazja, aby bez pośpiechu i kolejek nauczyć się, jak wystawić e-zwolnienie.

- Dla chętnych konsultanci ZUS pokażą jak krok po kroku, w prosty i szybki sposób wystawić e-ZLA

oraz odpowiedzą na pytania i wątpliwości związane z tym tematem. „Biała Sobota” to dzień, w którym ZUS otwiera się wyłącznie dla lekarzy – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
Zarówno założenie konta dla lekarza na platformie PUE ZUS, jak i samo szkolenie z e-ZLA, nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu. Do założenia konta na PUE potrzebny będzie dowód osobisty, telefon komórkowy i aktualny adres email. Natomiast sam sprzęt wymagany będzie wówczas, gdy lekarz chciałby, aby na miejscu pobrać certyfikat do podpisywania e-ZLA. - Jeśli lekarz przyjdzie do nas ze swoim laptopem i mobilnym Internetem bądź pendrivem, to wówczas będzie możliwość zapisania bezpłatnego certyfikatu na tych urządzeniach. Dzięki temu, że certyfikat zostanie zapisany na przenośnym nośniku, lekarz będzie miał możliwość wykorzystania go na różnych komputerach, w zależności od miejsca wykonywania pracy – dodaje rzeczniczka.
 „Biała Sobota dla lekarzy” organizowana jest we wszystkich placówkach ZUS w województwie śląskim. Zachęcamy do udziału w konsultacjach w dogodnej dla Państwa jednostce ZUS.