OBCHODY 37. ROCZNICY PACYFIKACJI W KWK „WUJEK”

KOMUNIKAT ORL DOTYCZĄCY SPOSOBÓW WYSTAWIANIA RECEPT

data: niedziela, 01 lipiec 2012

Okręgowa Rada Lekarska w Katowicach informuje o sposobach wystawiania recept w ramach akcji protestacyjnej od 1 lipca br. , zgodnie z Apelem Naczelnej Rady Lekarskiej z dnia 22 czerwca 2012 r. oraz Okręgowej Rady Lekarskiej z dnia 29 czerwca 2012 r. (bez oznaczania adnotacji o refundacji).

1. Rekomendowanym wzorem recepty jest wzór opracowany przez Naczelną Rade Lekarską , dostępny także na stronie OZZL

2. Recepty wg tego wzoru będą od dnia 2.07.2012 r. dostępne w Biurze Śląskiej Izby Lekarskiej

3. W przypadku braku możliwości pobrania tego wzoru możliwe jest wystawienie recepty na posiadanych drukach;

- należy skreślić wówczas pola służące do wpisania numeru Oddziału NFZ i uprawnień.

- jeżeli korzystamy z druków jakie posiadamy z tzw. kodem kreskowym, po wygaśnięciu dalszych uprawnień (z dniem 30 czerwca r.) wskazane jest, poza w/w zaleceniami, "unieczytelnienie"  kodu kreskowego.

Jednocześnie zwracamy się do P.T. Koleżanek i Kolegów o rozpowszechnianie wśród pacjentów ulotki informacyjnej przedstawiającej powody naszego protestu. Jej wzór jest dostępny poniżej, ulotka będzie także w najbliższych dniach rozprowadzana wśród naszych członków i dostępna w Biurze Śląskiej Izby Lekarskiej.