OBCHODY 37. ROCZNICY PACYFIKACJI W KWK „WUJEK”

ŚLĄSCY PROFESOROWIE WYRÓŻNIENI NA FORUM MIĘDZYNARODOWYM

data: poniedziałek, 18 luty 2013

Profesor Grzegorz Opala, neurolog, były minister zdrowia oraz prof. Ryszard Poręba, wieloletni prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, zostali 5 lutego br. w Chicago wyróżnieni tytułami honorowych członków Polish – American Medical Society. Obaj to wybitni lekarze i naukowcy, wieloletni wykładowcy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jak informuje PAP „liczące ok. 400 członków Polish-American Medical Society - Związek Lekarzy Polskich w Chicago powstał w 1946 roku, by wzmocnić pozycję lekarzy-imigrantów w ich zawodowym środowisku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest uważany za jedno z najważniejszych tego typu stowarzyszeń poza granicami Polski. Związek wielokrotnie angażował się w działania na rzecz Polski i Polonii. Jest członkiem Chicago Medical Society, Kongresu Polonii Amerykańskiej, Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych.”

Relacje z uroczystości przyznania honorowych tytułów: http://youtu.be/13bghumQHi8

dodał: Tomasz Gawlik